قضاوت کردن استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500

قضاوت کردن: استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500 نورنگار noornegar نورنگار

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

به گزارش هنرآنلاین، گروه موسیقی گام با تلفیقی از المان های موسیقی ایرانی و غیر ایرانی و گروه داتار با اجرای موسیقی سافت راک همراه با آمیزه هایی از موسیقی الکترو

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (+تصاویر)

عبارات مهم : کنسرت

سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در هفتمین روز برگزاری شاهد چند اجرای دیگری بود.

به گزارش هنرآنلاین، گروه موسیقی گام با تلفیقی از المان های موسیقی ایرانی و غیر ایرانی و گروه داتار با اجرای موسیقی سافت راک همراه با آمیزه هایی از موسیقی الکترونیک در برج آزادی روی صحنه رفتند.

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

در هفتمین شب از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، دو گروه موسیقی تلفیقی با اجرا در سالن برج آزادی، جهت نخستین بار حضور در جشنواره را تجربه کردند.

سئانس نخست اجراهای برج آزادی با اجرای گروه موسیقی گام روی صحنه رفت و این گروه اجرایی را تحت هم نشینی، آمیختگی و تأثیر متقابل مشخصه های موسیقی ایرانی و غیر ایرانی، اعم از فرم، ریتم، سازبندی و شیوه برخورد با کلام و پیوند آن با موسیقی به حاضرین تقدیم کرد.

به گزارش هنرآنلاین، گروه موسیقی گام با تلفیقی از المان های موسیقی ایرانی و غیر ایرانی و گروه داتار با اجرای موسیقی سافت راک همراه با آمیزه هایی از موسیقی الکترو

گام نخست (درنگ نخست: نواها)، گام دوم، گریز، گام سوم، جزمن، درنگ سوم، گذر، گام چهارم، چرخ، گام پنجم، بمان، گام ششم، چرخه، درنگ آخر، آن تو و گام آخر قطعاتی بود که گروه “گام” در این کنسرت اجرا کرد.

گروه گام جهت این اجرا از شعرهای فاخر ایرانی از جمله شعرهای مولانا، حافظ، انوری، سایه و شفیعی کدکنی بهره گرفته بود و تلفیقی جالب بین این شعرهای و المان های موسیقی غیر ایرانی ایجاد کرده بود.

هادی رحمانی (سرپرست، آهنگساز و پیانیست)، پویان راد (آواز و تار)، جابر صالحی (دیوان)، سید عرفان حسینی (کمانچه)، علیرضا مهدی زاده (ساکسیفون)، آناهیتا ایزدی پارسا (ویولنسل)، میلاد قریشی (پرکاشن)، علی خدیوی (گیتار باس) و عباس معالجی (کلارینت) اعضای گروه گام را جهت اجرای این کنسرت تشکیل می دادند.

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

گروه موسیقی گام در زمستان سال 92 با هم نوازی های بداهه چهار تن از اعضای گروه شکل گرفت و در ادامه با نوشتن و تنظیم قطعات تازه جهت آنسامبل بزرگ تر و پیوستن پنج نوازنده دیگر، فعالیت گروه جدی تر شد و توسعه یافت. این گروه در حال انجام مراحل نهایی جهت انتشار نخستین آلبوم خود با نام “هنگام درنگ” است.

سافت راک با آمیزه هایی از موسیقی الکترونیک

در سئانس دوم اجراهای برج آزادی نیز گروه داتار به آهنگسازی اشکان فلاحتکار و تنظیم نیما رمضان بر روی صحنه حاضر شد و موسیقی سافت راک را با آمیزه هایی از موسیقی الکترونیک و آلترناتیو راک اجرا کرد.

به گزارش هنرآنلاین، گروه موسیقی گام با تلفیقی از المان های موسیقی ایرانی و غیر ایرانی و گروه داتار با اجرای موسیقی سافت راک همراه با آمیزه هایی از موسیقی الکترو

این گروه متشکل از اشکان فلاحتکار (گیتار الکتریک)، حامد فاضلی (گیتار باس)، طاها مظاهری (گیتار الکتریک)، کیوان موسوی (درامز)، محمدامین استاد (کیبورد و پیانو)، نیما رمضان (گیتار الکتریک) و محسن مهاجر (هارمونیکا) بود.

داتار در این کنسرت قطعات “دیوار”، “من دارم میرم”، “راه بی پایان”، “بادبادک”، “قطار”، “کیست در این شهر”، “اینجا کسی است پنهان”، “تکرار این روزها”، “دیگه نمی خوام” و “بی تو” را اجرا کرد.

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

مفهوم کلی آثار گروه، پرداختن به دغدغه ها و مسائلی است که در زندگی روزانه همه واقع شده است است ولی آدم ها به سادگی از کنار آنها عبور می کنند.

اجرای شب گذشته گروه داتار نخستین اجرای رسمی این گروه بود. داتار پیش از اجرا در جشنواره موسیقی فجر، برنامه هایی را در تماشاخانه “آو” با حمایت انجمن ام اس و اجرایی را نیز در موسسه فرهنگی هنری سرنا داشته که اجراهای محدودی بودند و اجرا در برج آزادی به نوعی بااهمیت ترین کنسرت گروه در فاز تازه فعالیت هایش بود.

گروه “داتار” در سال 89 تشکیل شد و در سال 93 توانست نظر هیئت ژوری کارگاه گروه نوازی آموزشگاه رنگین کمان را جلب کند و به عنوان گروه اول آشنا شود. نخستین آلبوم رسمی “داتار” طی روزهای آتی روانه بازار موسیقی می شود.

در هشتمین شب از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر نیز گروه “داماهی” طی دو سئانس در برج آزادی به روی صحنه خواهد رفت.

صدای نقاره روی صحنه

در هفتمین شب از سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، گروه موسیقی وحید اسدالهی به اجرای موسیقی پرداخت. در این اجرا محمد نوازنده گارمون و رضا نوازنده سازهای کوبه ای پدرشان وحید اسدالهی سرپرست گروه و نوازنده نقاره را همراهی کردند و اجرایی پر انرژی را روی صحنه بردند.

در ابتدای این اجرا وحید اسدالهی با خانواده اتفاق دیدگان کشتی سانجی ابراز همدردی کرد و در ادامه به اجرای موسیقی پرداخت. او اظهار کرد: تمام تلاش من معرفی سازم به مردم است ولی بعد از این قصد دارم در گروه سه نفره ای که تشکیل داده ام دیگر جوانان هنرمند نیز حضور داشته باشند و یک گروه خوب موسیقی تلفیقی تشکیل بدهم.

او و فرزندانش اجرای بسیار خوب و پر انرژی را روی صحنه بردند و سالن مملو از جمعیتی بود که مدام گروه را تشویق می کردند.

“کوچلر”، “باسگالی”، “خالاباجی”، “سلیمانی”، “اوزن دره”، “کماله”، “ای قیز”، “مینا”، “شالاخو”، “اوزیر”، “ساری گلین”، “آرزو”، “فایتون چی”، “قزاخی”، “درآمد زابل”، “ترکمه”، “ایریلیق” و “رنگ بیات شیراز” قطعات اجرایی گروه بودند.

“دلگیری” ماکان بند روی سن

گروه ماکان بند به خوانندگی امیر مقاره و رهام هادیان جهت نخستین بار در جشنواره موسیقی فجر به صحنه رفت. این کنسرت در هفتمین شب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در سالن همایش ایرانیان برگزار شد.

ماکان بند در این کنسرت قطعاتی از جمله “چشای تو”، “بازیچه”، “دلگیری”، “هر بار این درو”، “دو دیقه بودی”، “مثل کوه”، “ای داد”، “شیک” و “یه لحظه نگام کن” را اجرا کرد.

اعضای ارکستر “ماکان بند” در این کنسرت را سهیل ابادذری (کیبورد)، انوشیروان تقوی (گیتار)، علی الماسی (گیتار)، یاشار خسروی (ساکسوفون)، احمد عباس نیا (درامز)، مجید عطرلی (گیتار بأس) و مهران فرشباف (پرکاشن) تشکیل می دادند.

از جمله اتفاقات خاص این کنسرت، تک نوازی یاشار خسروی و اجرای یک قطعه اسپانیایی به وسیله رهام هادیان بود.

اجرای پازل بند در جشنواره موسیقی فجر

در دومین سئانس هفتمین شب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در سالن همایش ایرانیان، گروه پازل بند به خوانندگی علی رهبری میزبان مخاطبان جوان خود بود.

در این کنسرت، علی رهبری قطعات “به سرم زده”، “اصلاً دلم خواست”، “نگم برات”، “معشوق”، “دلارام”، “گریه چیه”، “اولین باره”، “دلداده”، “کار دادی دستم”، “به شرطی که”، “چشم چشم” و “بی تاب” را اجرا کرد.

علی رهبری خواننده گروه “پازل” در بخشی از این کنسرت از تنظیم کننده قطعات گروه تقدیر کرد و گفت: تمامی موزیک های گروه “پازل” و دیگر آثاری که جهت تعدادی از ستاره های موسیقی پاپ کشورمان تنظیم شده است با همت و تلاش آرین بهاری بوده که من از شما می خواهم او را تا می توانید تشویق کنید.

اجرای شب گذشته “پازل بند” نخستین اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر بود.

————-

گزارش تصویری از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر

هنرآنلاین

مهر

واژه های کلیدی: کنسرت | گیتار | ایرانی | ایرانی | موسیقی | جشنواره | ایرانیان | برج آزادی

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

تصاویر) + گزارش از هفتمین روز جشنواره موسیقی فجر (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz