قضاوت کردن استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500

قضاوت کردن: استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500 نورنگار noornegar نورنگار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود / نماینده مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده است راجع به ضرب و شتم یک زن به وسیله مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از

امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود / نماینده مجلس

نماینده مجلس: امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود

عبارات مهم : امنیت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده است راجع به ضرب و شتم یک زن به وسیله مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از بدحجابی می کنند ولی بحث اصلا این نیست بلکه بحث بسیار مهم، امنیت زنان است که نباید در جامعه خدشه دار شود.

طیبه سیاوشی عضو فراکسیون امید روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هر چند راجع به این ویدئو ان قلت های زیادی وجود دارد ولی مشاهده آن، شوک شدیدی به جامعه از جمله خود من وارد کرد؛ در حدی که می توانم بگویم طی این چند سال نمایندگی مجلس از هیچ واقعه ای به اندازه این اتفاق، خبر مردمی دریافت نکرده ام. از پیامهای مردمی در اینستاگرام گرفته تا خبر رسان تلگرام و توئیتر.

امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود / نماینده مجلس

وی با اشاره به ویدئوی مذکور گفت: باید نخست به این پرسش پاسخ گفت که واکنش‌ها این مامور چقدر در چارچوب قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب سال ۱۳۹۴می گنجد؟

او تصریح کرد: در روانشناسی گفته می شود بعد از نیاز به غذا بااهمیت ترین نیاز انسان، احساس امنیت هست. بااهمیت ترین مساله اکنون این است که امنیت زنان در جامعه خدشه دار نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده است راجع به ضرب و شتم یک زن به وسیله مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از

سیاوشی ادامه داد: من با ناجا راجع به قضیه پیش آمده صحبت کردم و آنها گفتند قرار نبوده چنین کاری صورت گیرد و رویه اینطور بوده که اگر شخصی پوشش خیلی خلاف عرفی داشت به او تذکر داده شود. ضمن اینکه مامور خاطی در وضعیت’ انتظار خدمت’ قرار گرفته است.

وی گفت: البته خوشبختانه اتفاقی هم در این رابطه افتاد که از دید مردم مغفول ماند. آن اینکه وزیر کشور تلویحا از جامعه عذرخواهی کرد و ناجا هم اعلام کرد که برخورد این مامور غلط بوده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر به صراحت آمده است که قبل از هر چیز باید جامعه آموزش مورد نیاز را در این باره ببیند. پرسش این است واقعا چقدر کار فرهنگی متناسب با علم روز در این باره انجام داده ایم؟ چند تیزر جالب جهت حفظ پوشش ساخته و نشان داده ایم؟ صدا و سیما در این باره چه کرده است؟

امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود / نماینده مجلس

سیاوشی اظهار کرد: متاسفانه سیاستگذاران فرهنگی جوان امروزی را نمی شناسند. نسل جوان مانند گذشته نیست که یکساعت پای موعظه بنشیند و گوش دهد. جهت انتقال درست خبر به این نسل باید از روشهای تازه استفاده کرد. باید به شکل مستدل و با ساخت برنامه های جالب آنها را متقاعد کرد تا در پوشش، عرف جامعه را رعایت کنند وگرنه اجبار ، راه به جایی نخواهد برد.

این نماینده مجلس گفت: بعد از بازی بسکتبال کشور عزیزمان ایران و عراق که تعداد زیادی زن جهت تماشای آن حضور پیدا کرده بودند خانمی را دیدم که با فرزند خردسال خود بعد از آخر بازی با آرامش از سالن خارج شد. خیلی خوشحال شدم که این زن می تواند با احساس امنیت کافی به تماشای یک مسابقه ورزشی بیاید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویدئوی پخش شده است راجع به ضرب و شتم یک زن به وسیله مامور انتظامی گفت: در این قضیه عده ای ما را متهم به دفاع از

وی افزود: چند دهه است که با شروع فصل گرما مساله پوشش زن ها مطرح می شود و متاسفانه انگشت اتهام به سمت زن های جامعه نشانه می رود ولی نتیجه این کار چه بوده و آیا پوشش زنان جامعه بهتر شده است است؟ این برخوردها جز انباشت مطالبات بیشتر، عدم اعتماد و ایجاد شکاف در جامعه چه نتیجه ای داشته است؟

کمیسیون خاص اینترنت در مجلس تشکیل می شود

وی راجع به شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام گفت: خبر رسان تلگرام طی روزهای آینده فیلتر نخواهد شد ولی مسئولین حکومتی ملزم به خروج از آن شده است اند.

امنیت زنان در جامعه نباید خدشه دار شود / نماینده مجلس

سیاوشی ادامه داد: در سفرها و ملاقاتهایی که با مقام های دیگر کشورها از جمله فرانسه داشتیم شاهد بودم که مقامات حکومتی هرکدام در چند خبر رسان اجتماعی عضو هستند. و در کشور نسبتا پرجمعیتی مانند فرانسه هیچ وقت شما ملاحظه نمی کنید که مانند کشور عزیزمان ایران همزمان چهل میلیون نفر عضو یک شبکه اجتماعی مانند خبر رسان تلگرام یا شبکۀ اجتماعی فیس بوک باشند بلکه بخش های متفاوت جامعه عضو خبر رسان های متفاوتی هستند که نگرانی های امنیتی ایجاد نمی کند.

وی افزود: البته نگرانی ها در این باره زیاد است ولی مردم مقصر نیستند بلکه حاکمیت وقت های متعدد حضور در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … متفاوت را با فیلترینگ از مردم سلب کرده و باعث استقبال ۴۰ میلیونی آنها از یک خبر رسان شده است است.

سیاوشی گفت: با ایجاد وقت حضور در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … متفاوت می توان از هجوم مردم به خبر رسان تلگرام کاست. از سویی باید شرایطی را ایجاد کرد تا مردم به خبر رسانهای داخلی اعتماد کنند.

او تاکید کرد: مجلس هم قرار است کمیسیونی خاص اینترنت تشکیل دهد تا پرسشها و قوانین این حوزه تدوین یا بازبینی شود؛ آیا که در این رابطه خلاء قانونی بزرگی وجود دارد.

واژه های کلیدی: امنیت | تلگرام | تلگرام ک | شبکه اجتماعی | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz