قضاوت کردن استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500

قضاوت کردن: استفاده مشاوره مشاهده نیکون D5500 نورنگار noornegar نورنگار

گت بلاگز اخبار اجتماعی جریمه و نمره منفی جهت حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها

به‌منظور زیاد کردن بازدارندگی از ارتکاب تخلف حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها، علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز جهت رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است

جریمه و نمره منفی جهت حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها

جریمه و نمره منفی جهت حرکت با دنده عقب در بزرگراه ها

عبارات مهم : ترافیک

به منظور زیاد کردن بازدارندگی از ارتکاب تخلف حرکت با دنده عقب در بزرگراه ها و آزادراه ها، علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز جهت رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است است.

به گزارش مهر، سرهنگ علی اصغر شریفی جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس گفت: یکی از علل تصادفات مرگبار، رانندگی به سمت عقب(راندن در حالت دنده عقب) هست. برابر ماده ۱۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی، راندن به سمت عقب در بزرگراه ها، آزادراه ها، ورودی و خروجی آن ها اکیداً ممنوع اعلام شده است و جزو تخلفات اتفاق ساز محسوب می شود.

شریفی در همین رابطه اظهار داشت: به منظور زیاد کردن بازدارندگی از ارتکاب این تخلف، علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز جهت رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است هست. به این صورت که جهت رانندگان وسایل نقلیه شخصی ۵ نمره منفی و جهت رانندگان وسایل نقلیه عمومی و سنگین ۷ نمره منفی محاسبه می شود.

جریمه و نمره منفی جهت حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها

وی افزود: از آنجایی که راندن به سمت عقب جزو مواردی است که صدمات ناشی از آن در تصادف شدید هست، توصیه می شود حتی در معابر مهم و فرعی(خارج از بزرگراه ها) نیز جهت حرکت در مسیرهای طولانی از راندن به عقب جداً پرهیز شود.

جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ همچنین یادآور شد: اگر رانندگان در هنگام راندن به عقب، احتیاط کامل را رعایت نکنند و سانحه ای به این علت رخ دهد، راننده وسیله نقلیه ای که به سمت عقب در حرکت بوده پاسخگو خواهد بود.

به‌منظور زیاد کردن بازدارندگی از ارتکاب تخلف حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها، علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز جهت رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است

شریفی به رانندگان توصیه کرد: از راندن با دنده عقب در مسیرهای فرعی به مهم جداً پرهیز نمایند. یکی از مواردی که شاید به نظر کم اهمیت آید، خارج شدن از در پارکینگ های منازل، مجتمع های اداری و تجاری است که خود جزو مصادیق راندن از مسیر فرعی به مهم است.

واژه های کلیدی: ترافیک | بزرگراه | رانندگی | وسیله نقلیه | راهنمایی و رانندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz